Lista aktualności Lista aktualności

Debiut „kijkarzy” z Widuchowej

1 Rekreacyjny Marsz Nordic Walking, który odbył się w Chojeńskich lasach należy uznać za udany.

Podczas pięknej i słonecznej pogody, w miłej i sympatycznej atmosferze, w sobotę 13.10.2018r., blisko 100 osób uczestniczyło w „1 Rekreacyjnym Marszu Nordic Walking”, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Nadodrzańskie Klimaty” z Widuchowej. Uczestnicy zjechali do Widuchowej z różnych stron województwa (ze Szczecina, Stargardu, Polic, Kołobrzegu). Liczną grupę stanowili też lokalni kijkarze skupieni wokół nowo powstałego klubu "Krok za Krokiem. Nordic Walking Widuchowa" oraz ADK "Szafir" z Krzywina. Wszyscy udowodnili, że nordic walking można uprawiać w każdym wieku.

Marsz poprowadzony został przepięknymi leśnymi zakątkami terenu leśnictwa Widuchowa, podczas którego uczestnicy odnajdywali punkty, na których musieli rozwiązywać zadania i zagadki. Na mecie na każdego z uczestników czekał piękny pamiątkowy medal.

Stowarzyszenie "Nadodrzańskie Klimaty" przy ogromnym wsparciu Urzędu Gminy Widuchowa i Nadleśnictwa Chojna zrealizowało swój debiutancki projekt - w ramach inicjatywy obywatelskiej Programu Społecznik 2018, który to projekt okazał się wielkim sukcesem.

Relacja na stronie https://www.facebook.com/nadodrzanskieklimaty/