Lista aktualności Lista aktualności

Finał akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”

Rodzice dzieci urodzonych w okresie od 01.01.2019r. do 30.08.2019r. będący mieszkańcami gminy Chojna, posadzili drzewka upamiętniające narodziny swoich pociech.

Pomimo deszczu i nieprzychylnych warunków atmosferycznych jakie panowały w sobotę 05 października 2019r., rodzice wraz ze swoimi pociechami stawili się licznie na miejscu sadzenia.

Celem wydarzenia było upamiętnienie narodzin dzieci urodzonych od 01.01.2019r. do 31.08.2019r. oraz upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Przybyłych przywitali Burmistrz Gminy Chojna Pani Barbara Rawecka
i Nadleśniczy Nadleśnictwa Chojna Pan Sylwan Barcz
. W swoim powitaniu Nadleśniczy podziękował wszystkim, że pomimo nieprzychylnej aury nie zrezygnowali z uczestniczenia w akcji, dodatkowo zwrócił uwagę na konieczność dbania o środowisko oraz na rolę jaką Lasy Państwowe spełniają na rzecz ochrony klimatu.

Następnie Nadleśniczy wraz z Panią Burmistrz przystąpili do posadzenia pamiątkowego drzewka, które było zarazem instruktarzem dla pozostałych uczestników.

Do posadzenia leśnicy przygotowali sadzonki dębu szypułkowego, które jest uważane za drzewo symbolizujące siłę i szlachetność.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za zaangażowanie z jakim przystąpiliście do akcji.

Niech wszystkie dzieci rosną w siłę tak jak posadzone dęby, a dęby niech przyczyniają się do poprawy klimatu.