Lista aktualności Lista aktualności

„Las i Miasto – w dobrym klimacie”

W Chojnie uroczyście odsłonięto siedzisko edukacyjno-promocyjne „Usiądź na 1 tonie CO2”

Z inicjatywy Pana Andrzeja Szelążka Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie na terenie miasta Chojna (na skwerze u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Władysława Jagiełły) posadowione zostało siedzisko edukacyjno-promocyjne (ława dębowa) jako pilotażowe działanie Nadleśnictwa Chojna i Urzędu Miejskiego w Chojnie na rzecz klimatu, pod hasłem „Las i Miasto – w dobrym klimacie”.

Uroczystego odsłonięcia siedziska w dniu 3 października 2020r., dokonali: Burmistrz Gminy Chojna Pani Barbara Rawecka, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Pan Andrzej Szelążek, ks. Biskup Bronisław Bernacki z Odessy, ks. Dziekan Janusz Mieszkowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Chojna Pan Sylwan Barcz.

„Drewno to surowiec ekologiczny, przyjazny człowiekowi i środowisku, ale i wielki magazyn dwutlenku węgla. Stosując drewno gromadzimy w produktach dwutlenek węgla, nie pozwalając mu się uwolnić do atmosfery. Stosując drewno chronimy środowisko oraz zdrowie człowieka’’, podkreślał podczas uroczystości Dyrektor RDLP w Szczecinie.

Uroczystość miała miejsce podczas odbywających się w Chojnie, w dniach 3-4 października, Archidiecezjalnych Dni Młodych.